Doesburg, Sint Martinuskerk, Hoofdorgel

Ik zoek nog kleurenfoto’s van het orgel

In 1889 bouwde de firma Maarschalkerweerd & Zoon een nieuw kegelladen-orgel voor de Rooms-Katholieke Sint Martinuskerk te Doesburg. Het orgel werd uitgerust met een elektrische tractuur, die echter al enkele jaren later is vervangen door pneumatiek, vanwege de vele storingen. In 1967 is het kerkgebouw uit 1813 gesloopt en vervangen door nieuwbouw. De firma Vermeulen heeft het orgel gereviseerd en overgeplaatst. De tractuur is wederom elektrisch aangelegd. Op de windlade van het tweede manuaal is een open plaats. Adviseur tijdens de werkzaamheden was dr. P.J. de Bruyn. Op 19 november 1967 werd het orgel weer in gebruik genomen waarbij het bespeeld werd door organist Albert de Klerk.
In januari 2024 is de kerk gesloten. Het koororgel is verkocht en als koororgel geplaatst in de Sint Josephkerk in Lochem (Gelderland).

Dispositie:

MANUAAL C – f3 (54 TOETSEN): Bourdon 16′, Prestant 8′, Roerfluit 8′, Openfluit 8′, Octaaf 4′, Fluit 4′, Quint 3′, Octaaf 2′, Mixtuur III-V sterk, Cornet V sterk, Trompet 8′.
MANUAAL II C – f3 (54 TOETSEN): Baarpijp 8′, Holpijp 8′, Gamba 8′, Fluit Octaviante 4′, Zwegel 4′, Sesquialter II sterk, Basson-Hobo 8′.
PEDAAL: C – ? Subbas 16′, Openbas 8′, Gedekt 8′, Prestant 4′.

Link: https://reliwiki.nl/index.php?title=Bestand:Doesburg_St_Martinuskerk_Maarschalkerweerd_%26_Zoon_1889.jpg