Foto: © Ralph Hammann – Wikimedia Commons, CC-BY-SA 4.0
- In 1832 heeft Martin Wetzel een nieuw mechanisch sleepladen-orgel gebouwd voor de kathedraal van Strasbourg, dat als koororgel geplaatst zou worden. Om het orgel bij de stijl van de kerk te laten passen, heeft Wetzel een neogotische orgelkas ontworpen. Deze kas is de oudste neogotische orgelkas van de Elzas. Het orgel is nooit in Straatsburg geplaatst, omdat de opdracht werd teruggetrokken. In 1835 heeft Wetzel het in de kerk van Sainte-Walburge te Walbourg (Bas-Rhin (67)) Frankrijk, geplaatst. Het orgel is in de loop der jaren gewijzigd. De firma Roethinger heeft de tractuur in 1935 pneumatisch gemaakt. In 1957 en 1969 heeft Georges Schwenkedel werkzaamheden uitgevoerd.
- Het orgel werd in 2003/2004 gerestaureerd door Yves Koenig. Daarbij is de oorspronkelijke situatie gereconstrueerd. Het orgel kreeg wel een andere plaats binnen het kerkgebouw. Marc Baumann, organist van de kathedraal van Straatsburg en adviseur tijdens de restauratie, gaf op 21 november 2004 het heringebruiknameconcert.
- Het orgel heeft 15 stemmen, 1 manuaal en een vrij pedaal.
Dispositie:
Manual (C-f3): 54 toetsen Montre 8′, Bourdon 8′, Viole de Gambe 8′, Cor de Daim 8′, Prestant 4′, Flûte à Cheminée 4′, Nasard 2 2/3′, Doublette 2′, Cornet 4 rangs (discant), Fourniture 3 rangs, Trompette 8′ (B/D), Tremblant.
Pédale (C-f°): 18 toetsen Soubasse 16′, Octavebasse 8′, Flûte 4′, Trompette 8′.
Koppelingen: Tirasse.
