Foto’s: Willemijn Hissink © 2012
De firma Nicholson & Co bouwde in 1868 een nieuw mechanisch sleepladen-orgel voor de Methodist Church in Alston. Richard Henry Holmes uit Newcastle was de adviseur. Het orgel had oorspronkelijk 1 klavier. In 1886 breidde Nicholson het orgel uit met een tweede klavier, het Swell. Dit gebeurde opnieuw door een advies van Holmes. In de jaren 90 werd de kerk gesloten. Jarenlang stond de kerk leeg. De oorspronkelijke orgelkas ging verloren. Fokko Rinke Feenstra demonteerde het orgel en sloeg het op in zijn werkplaats. Hij restaureerde het orgel in 2007-2008, maakte een nieuwe orgelkas en plaatste het op advies van Sietze de Vries het orgel over naar het nieuwe kerkgebouw van de GKV in Zutphen, Het Lichtpunt. Op 28 augustus 2009 werd het instrument feestelijk in gebruik genomen met een concert van Sietze de Vries. De toonhoogte van het orgel is a’ = 449 Hz. De stemmingstemperatuur is evenredig zwevend en de winddruk is 63 mm waterkolom.
Dispositie:
Great Organ: C – g3 Open Diapason 8′, Dulciana 8′, Stop Diapason 8′, Principal 4′, Flute 4′, Twelfth 2 2/3′, Fifteenth 2′, Tierce 1 3/5′, Mixture 2 ranks (19.22).
Swell Organ: C – g3 Lieblich Gedackt 8′, Violin Diapason 8′ – C-H uit Lieblich Gedackt, Gemshoorn 4′, Cornopean 8′, Tremulant.
Pedal Organ: C – c1 Bourdon 16′, Trombone 16′.
Couplers: Swell to Great, Great to Pedal, Swell to Pedal, Swell Sub Octave.