Foto’s und Text Willemijn Hissink © 2010
De bouwer van dit prachtige 18e eeuwse orgel is helaas onbekend. Het is oorspronkelijk gebouwd voor de Lambertikirche in Lüneburg.
In 1802 werd het overgeplaatst naar een kerk in Cammin. In 1833 bouwde Friedrich Friese een aangehangen pedaal en repareerde de blaasbalg.
Nadat in 1853 de kerk in Cammin werd gesloten is het orgel overgeplaatst naar Dreilützow. Bij deze verhuizing zijn mogelijk delen van de tractuur, het klavier en de balginrichting vernieuwd. In 1917 werden de frontpijpen gevorderd en omgesmolten vanwege de eerste wereldoorlog.
In 1945 en 46 gingen nog een aantal pijpen verloren. Schuke reconstrueerde het orgel in 2004 en ging uit van het origineel van 1708 voorzover die bekend was. Het orgel heeft geen pedaal.
Die Disposition:
Manuaal:
Gedackt 8′
Principal 4′
Gedackt 4′
Mixtur III
Trompette 8′
Manuaalomvang: C – c3